Het bestemmingsplan voor De Heikant is sinds deze zomer onherroepelijk. In de komende maanden beginnen de eerste voorbereidende werkzaamheden in het deelgebied De Hoven. De Hoven ligt tussen de straten de Boomheide, Kraaiheide en Augustinus.
In de eerste week van november wordt gestart met het opschonen van het gebied. Hiervoor worden struiken en dergelijke gerooid. Het terrein krijgt hierdoor een opgeruimder beeld. Begin december start naar verwachting de sloop van het gebouw aan de Zwerfheide 6.
Begin december wordt ook het gebied onderzocht op niet-gesprongen explosieven (NGE). Een gespecialiseerd bedrijf zal hiervoor met speciale apparatuur door het gebied rijden. Enkelen weken later worden sonderingen uitgevoerd. Een machine voert hiervoor boringen uit om de bodemopbouw te bepalen.
De herontwikkeling van De Heikant bestaat uit drie deelgebieden: De Hoven (Oost), De Dalen (West) en De Lanen (Zuid). In die drie gebieden worden de komende jaren 198 marktwoningen gebouwd. In deelgebied De Lanen wordt daarnaast zorgvastgoed gerealiseerd voor ongeveer 100 cliƫnten van zorgorganisatie Dichterbij. De werkzaamheden die nu starten, hebben alleen betrekking op het deelgebied De Hoven.