Naar inhoud
Dichterbij W Il Still1

‘De tandem staat klaar, ik kan niet wachten’

Will Passier (71) is fanatiek vrijwilliger bij Dichterbij: “Bijna drie maanden, zo lang duurt deze situatie nu al. Ik mis de bewoners van Dichterbij vreselijk. Normaal gesproken ben ik meerdere keren per week met ze in de weer. Nu kan ik ze niet bezoeken en kunnen we er niet op uit.

Je cookie instellingen blokkeren YouTube.
Pas je instellingen aan om gebruik te maken van YouTube.

Op de tandem

Ik ben vrijwilliger bij verschillende woongroepen. Ik wandel, speel spelletjes en maak fietstochten op de tandem met bewoners. Als ik vraag wie er mee wil, schieten er altijd wel vijf vingers de lucht in. Steeds mag er iemand anders mee. Met één man – 79 is hij nu – stap ik elke week op de tandem voor een rit van een uur of vier. Of ik daar niet moe van word? Helemáál niet, het geeft me juist energie!

Twintig jaar geleden

Het begon ruim twintig jaar geleden. Na een aangenaam bezoek aan een woongroep van Dichterbij, waar de zus van een vriendin woonde, besloten mijn vrouw en ik daar vrijwilligerswerk te gaan doen. Dat beviel zo goed dat die eerste paar uurtjes er al gauw meer werden, veel meer dus. Ik vind het een heerlijke tijdsbesteding. Mijn vrouw en ik organiseren Eerste Kerstdag traditiegetrouw een feestje voor ongeveer twintig cliënten van Dichterbij. Het zijn prachtige mensen. Hun gezichten als we op pad gaan, het plezier dat ze hebben als ik een geintje maak, dat is puur genieten.

Kippenvel

Ik loop nu weleens langs hun huizen en dan zwaaien we naar elkaar, maar dat haalt het niet bij echt contact. Een tijdje terug heb ik met Pearl, een zangeres uit de buurt, drie verrassingsoptredens georganiseerd. Haaridee, grandioos. De bewoners moesten natuurlijk op afstand blijven, maar ze hebben zó genoten, echt kippenvel.

'Ik kan niet wachten'

Ik hoop maar dat deze situatie snel over is. De dagen duren me te lang. De tandem staat klaar. Ik kan niet wachten.”