Naar inhoud

Het talent van... Dinfie, Dave en Nikkie

Sporten is gezellig en gezond. Dat weten Dinfie, Dave en Nikki als geen ander. De sportieve talenten wonen en werken alle drie in Uden. Daarnaast hebben ze een gedeelde passie: sport. Alle drie blinken ze daar in uit. Dave houdt van langlaufen, Dinfie van zwemmen en Nikki danst, langlauft en zwemt.

Dinfie (40)

Dé droomsport voor de Udense Dinfie (40), dat is judo. Of beter gezegd, was. Want door een beenbreuk moest ze jaren geleden stoppen met haar passie, waarin ze zelfs een zwarte band veroverde. Gelukkig ontdekte Dinfie snel een nieuwe sport: zwemmen. “Een leven zonder sporten? Dat kan ik me niet voorstellen.” “Ik zwem twee keer per week, op woensdag en zaterdag, bij Ezzy’s in Uden. Op zaterdag is het vrij zwemmen en op woensdag trainen we voor het wedstrijdzwemmen, bijvoorbeeld voor de Special Olympics. Ik ben al eens eerste geworden, tweede en achtste. Ik zwem niet alleen om te winnen hoor, maar áls het gebeurt, is het mooi meegenomen. Ik vind het vooral fijn om gezond te blijven door sportief te zijn. Bovendien ben ik lekker onder de mensen. Ik maak graag contact en heb door het zwemmen al aardig wat vrienden leren kennen.”

Dinfie 02

Sporten? Gewoon proberen!

“Sporten is niet alleen goed voor je lichaam, het helpt ook om je gedachten te verzetten. Ik vind het heerlijk om even een uurtje aan niets te hoeven denken. Alleen maar bezig zijn met zwemmen... En op een dag waarop het even niet zo lekker gaat, zorgt zwemmen dat ik me daarna weer wél goed voel. Of ik het judoën mis? Eigenlijk wel, het was mijn droomsport, mijn passie en mijn leven. Gelukkig heb ik de herinneringen. Ook staat het bovenop mijn keukenkastjesvól met bekers die ik met judo heb gewonnen. Nu heeft zwemmen een belangrijke plek in mijn leven. Trouwens, ik ga ook graag naar de beweegclubjes van Dichterbij. Wat ik tegen mensen zou zeggen die aarzelen om te beginnen met sporten? Ga het gewoon proberen. Stap voor stap, zo ben ik ook begonnen. Het is gezond voor je én heel gezellig. Ik zou sport niet willen missen in mijn leven.”

Dave 01

Dave (50)

Als Dave (50) zijn fotoboek openslaat over de Special Olympics, komen alle herinneringen weer tot leven. De vliegreis naar Zuid-Korea, de prachtige tempels, de heerlijke sushigerechten, de indrukwekkende excursies… En natuurlijk de medailles! Dave veroverde tien jaar geleden twee bronzen en één gouden medaille met zijn lievelingssport: langlaufen. “Langlaufen doe ik sinds 2006. Iemand van Dichterbij attendeerde me op skiclub De Schans in Uden, zo ben ik er ingerold. Al snel ging het goed op de baan, ik zat vaak vooraan. En toen ik mijn eerste wedstrijd won, wist ik dat ik er écht goed in was. Al heb ik in het begin vaak op de grond gelegen, hoor… Maar na vallen komt opstaan, net zoals in het echte leven. Gewoon doorgaan en zien waar het schip strandt, dat was mijn plan. Inmiddels is langlaufen heel belangrijk voor mij, maar eigenlijk geldt dat voor sporten in het algemeen.

Ik houd ervan om bezig te zijn met mijn lichaam. Sporten is goed voor je spieren, je gewrichten, je uithoudingsvermogen... Je krijgt er energie van. Ook kun je tijdens het sporten even je gedachten aan de kant zetten. Heb ik last van spanning? Dan weet ik: na het sporten voel ik mij beter.”

Nikkie (27)

Stilzitten? Dat is niets voor Nikki (27). Ze is veel liever bezig. Met haar drie sporten bijvoorbeeld: dansen, langlaufen en zwemmen. Sporten is voor Nikki een fijne manier om te bewegen, om vrienden te maken én om eventjes alles te vergeten. “Ik sport al mijn hele leven. Als kind zat ik op jazzballet en rond mijn twintigste ben ik gaan dansen. Ik doe aan Zumba, een super actieve dans. Eén van de nummers waar ik lekker op kan bewegen, is Iko van Justin Wellington, maar onze lerares gebruikt allerlei soorten muziek. Waarom ik dans? Omdat bewegen gezond is natuurlijk. Ook helpt het me om stress en frustratie van me af te gooien. Was ik van tevoren boos? Of chagrijnig? Na een dansles voel ik me heerlijk.”
“Ik dans iedere maandagavond in Veghel. Ik zou best vaker willen, maar ja, ik heb ook nog twee andere hobby’s: langlaufen en zwemmen. Bij die twee sporten doe ik zelfs mee aan wedstrijden, zoals de Special Olympics. Aan mijn medaillebord hangen inmiddels 45 medailles en zes vaantjes.

Nikki 02

'Sporten maakt mij gelukkig'

Maar het gaat niet alleen om het presteren. Sporten is namelijk ook heel gezellig. Via het dansen, langlaufen en zwemmen heb ik al heel wat vrienden gemaakt. En ik leer ervan. Dingen die met de sport zelf te maken hebben,zoals hoe je een goede side slip maakt met langlaufen, maar ook andere dingen. Zoals durven. Mijn eerste pizzapunt opde langlaufbaan vond ik hartstikke eng, maar inmiddels ga ik er heel gemakkelijk mee om. Van anderen hoor ik wel eens dat ze bang zijn voor blessures. En natuurlijk, geblesseerd raken kan bij iedere sport. Maar als je jezelf de tijd geeft om te leren, gaat het je lukken.Ik weet in ieder geval zeker: sporten maakt mij gelukkig.”